Jury

PROF. IZABELA KŁOSIŃSKA

Sopranistka. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem i nagrodę im. Kazimierza Czekotowskiego. Będąc studentką III roku zadebiutowała w stołecznym Teatrze Wielkim, by po ukończeniu studiów związać się z nim na stałe. Kreowała tu tytułową rolę w „Madamie Butterfly” G. Pucciniego, postacie: Roxany w „Królu Rogerze” K. Szymanowskiego, Violetty w „Traviacie”, Amelii w „Balu maskowym”, Leonory w „Mocy przeznaczenia”, Marii w „Simone Boccanegra” i Elwiry w „Ermanim” G. Verdiego, Małgorzaty w „Fauście” Ch. Gounoda, Micaëli w „Carmen” G. Bizeta, Sophie w „Kawalerze z różą” R. Straussa, Mimi w „Cyganerii” i Liu w „Turandocie” G. Pucciniego, Sophie w „Wertherze” J. Masseneta, Hanny w „Strasznym dworze” i Neali w „Parii” S. Moniuszki, Marii w „Mazepie” P. Czajkowskiego, Paminy w „Czarodziejskim flecie”, Donny Elwiry w „Don Giovannim” i Hrabiny w „Weselu Figara” W. A. Mozarta, Neddy w „Pajacach” R. Leoncavalla, Antonii w „Opowieściach Hoffmanna” J. Offenbacha, Elwiry we „Włoszce w Algierze” G. Rossiniego, Xeni w „Borysie Godunowie” M. Musorgskiego, Ewy w „Raju utraconym” K. Pendereckiego, Oriony w „Amadigi” i Romildy w „Xerxesie” G. F. Haendla, Frei w „Złocie Renu” R. Wagnera, Aldony w „Litwinach” A. Ponchiellego.

więcej

MAŁGORZATA WALEWSKA

Mezzosopranistka. Jest jedną z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowych. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie profesor Haliny Słonickiej. Brała udział w wielu międzynarodowych konkursach i w samym 1992 roku otrzymała m.in.: I nagrodę na konkursie Alfredo Krausa w Las Palmas oraz dwie nagrody dla najlepszego mezzosopranu na Międzynarodowym Konkursie im. Stanisława Moniuszki w Warszawie. Była również finalistką konkursu wokalnego Belvedere w Wiedniu i Luciano Pavarottiego w Filadelfii.

więcej

ANDRZEJ DOBBER

Światowej sławy baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat prestiżowych konkursów wokalnych, m.in. w Gütersloch (Neue Stimmen), Wiedniu (Belvedere), Monachium (Grand Prix konkursu ARD). Występuje na deskach najsłynniejszych teatrów operowych o międzynarodowej renomie, m.in. w Nowym Jorku (Metropolitan Opera), Mediolanie (La Scala), Wiedniu (Wiener Staatsoper), Paryżu (Opéra Bastille), Brukseli (La Monnaie), Amsterdamie, Barcelonie (Gran Teatre del Liceu), Los Angeles, Houston, Tokio, Petersburgu, Berlinie (Komische Oper, Staatsoper, Deutsche Oper), Monachium, Hamburgu, Lipsku, Kolonii, Frankfurcie, Zurychu, Genewie, Lyonie, Weronie oraz podczas festiwali w Glyndebourne i Orange. 

więcej

DR MICHAEL NEMETH

Menadżer kultury i muzykolog. Doktorat z muzykologii i zarządzania kulturą uzyskał na Uniwersytecie Wiedeńskim. Do roku 2004 współpracował z wiedeńską agencją artystyczną Erich Seitter, następnie rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych i zasłużonych historycznie instytucji muzycznych - Musikverein für Steiermark w Grazu (Philharmonic Society Graz, www.musikverein-graz.at), której bogate tradycje artystyczne sięgają 1815 roku. Do jej honorowych członków zaliczają się m.in. Franz Schubert, Ludwig van Beethoven, Elina Garanca czy Krzysztof Penderecki. Michael Nemeth początkowo związany z instytucją jako dramaturg i PR-owiec, w styczniu 2008 roku został mianowany jej sekretarzem generalnym i dyrektorem artystycznym. 

więcej

WIESŁAW OCHMAN

Tenor, malarz, reżyser, zaliczany do grona najwybitniejszych - nie tylko polskich - artystów operowych. Jego błyskotliwa kariera od blisko 60. lat związana jest z największymi scenami operowymi świata. Nim dokonał życiowego wyboru w latach 1954-60 studiował na Wydziale Ceramiki w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera. W trakcie studiów kształcił swój głos pod kierunkiem Gustawa Serafina w Krakowie, a po zaangażowaniu do Opery Śląskiej doskonalił sztukę wokalną pod kierunkiem Marii Szłapak.

więcej

PROF. FELIKS WIDERA

Absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej i Politechniki Śląskiej w Katowicach. Ceniony tenor o znaczącym dorobku artystycznym z Operą Śląską związany od ponad 40 lat. W plebiscycie organizowanym w roku 1996 uzyskał tytuł „Ulubieńca publiczności”. Należy do grona śpiewaków o bardzo szerokim wachlarzu repertuarowym –w dorobku posiada ponad 50 partii operowych i operetkowych, utwory oratoryjno-kantatowe i pieśni. Wśród nich partie: Nemorinaw „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, Alfreda w „Traviacie”, Ismaela w „Nabuccu” G. Verdiego, Tamina w „Czarodziejskim flecie”, Ferranda w „Cosi  fan tutte” W. A. Mozarta, Stefana w „Strasznym dworze” S. Moniuszki, Szujskiego w „Borysie Godunowie” M. Musorgskiego, Barinkaya w „Baronie cygańskim” (ponad 270 spektakli w czterech inscenizacjach!), Eisensteina w „Zemście nietoperza” J. Straussa (ponad 200 spektakli), Daniłła w „Wesołej wdówce” F. Lehara.

więcej

WASYL WOWKUN

Ukraiński reżyser, scenarzysta, kulturolog, zasłużony działacz sztuki, ludowy artysta Ukrainy. Minister Kultury i Turystyki Ukrainy w latach 2007-2010. Od roku 2017 - Dyrektor Generalny – kierownik artystyczny Lwowskiej Opery Narodowej.

Wasyl Wowkun jest reżyserem-inscenizatorem ponad 350 wydarzeń kulturalno-artystycznych: widowisk artystycznych, neomisteriów, klasycznych oper, świąt religijnych i zawodowych, akcji ludowych, krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali, młodzieżowych akcji masowych, alternatywnych koncertów, dni ukraińskiej kultury i sztuki, m.in. w Niemczech, Francji, Chinach, Słowacji, Polsce, Serbii, Gruzji, Azerbejdżanie. 

więcej
replica watches casiowelcome to buy cheap omega constellation automatic chronometer silver dial watch 131 10 39 20 02 001.