Akompaniatorzy
IV Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura

GRZEGORZ BIEGAS

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie prof. Mieczysława Dawidowicza oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (dyplom w klasie fortepianu prof. Eugeniusza Knapika oraz kameralistyki prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej). W roku 2002 ukończył studia podyplomowe w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla.  Obecnie w macierzystej uczelni jest profesorem AM Katedry Kameralistyki. 

więcej

LARISA CZABAN

Pianistka-kameralistka. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. S. Prokofiewa w Doniecku. Kształciła się pod kierunkiem Natalii Czesnokowej (Ukraina) oraz Aleftiny Lekah (Izrael). W 1992 roku została laureatką I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej „Złota jesień” w Chmielnicku (Ukraina). Jest członkinią Ukraińskiego Stowarzyszenia Pianistów – Laureatów Międzynarodowych Konkursów. Od 1998 roku na stałe jest związana z Operą Śląską w Bytomiu. Współpracuje ponadto z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach czy Orkiestrą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Simfonietta Cracovia.

więcej

NATALYA GAPONENKO

Urodzona na Ukrainie. W 2005 r. uzyskała z wyróżnieniem dyplom magistra w Kijowskiej Narodowej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. N. Gridniewoj oraz w klasie korepetycji prof. R. Golubiewoj. W latach 2005-2015 pracowała jako korepetytor w katedrze śpiewu w klasach prowadzonych przez znakomitych ukraińskich śpiewaków, takich jak profesor M. Stefiuk (sopran koloraturowy), profesor I. Ponomarenko (baryton) i w klasie kameralnego śpiewu u docenta V. Bujmistera (baryton, kameralista), oraz jako akompaniatorka w Studio Operowym przy Kijowskiej Narodowej Akademii Muzycznej. Od sezonu 2015-2016 pracuje jako korepetytor solistów w Operze Wrocławskiej. Od września 2018 r. zawodowo związana z Warszawską Operą Kameralną. 

więcej

MIRELLA MALORNY-KONOPKA

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały oraz w klasie kameralistyki prof. Reginy Strokosz-Michalak. Współpracuje z wybitnymi śpiewakami – solistami m.in. Opery Narodowej w Warszawie, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej, Opery Wrocławskiej, Opery Poznańskiej oraz instrumentalistami (Metropolitan Opera New York, New York City Opera, Goeteborg Symphony Orchestra, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Śląska w Katowicach).

więcej

OLENA SKROK

Absolwentka Konserwatorium Muzycznego im. M. Łysenki (Ukraina).

więcej